عسل یاس
خانه / عسل مرغوب / بازار عسل تهران | راهنمای خرید عسل مرغوب

بازار عسل تهران | راهنمای خرید عسل مرغوب

عسل ماده غذایی طبیعی است که از دیرزمان توسط انسان ها مورد استفاده قرار می گرفته است. عسل با نام انگبین هم شناخته می شود و مایعی شیرین و غلیظ است که توسط زنبور عسل تولید می گردد. عسل با توجه به منطقه تولید، نوع شهد مورد استفاده در تغذیه زنبور عسل، فصل برداشت، نوع اقلیم محل تولید و مسائلی از این دست دارای رنگ، طعم و عطر متفاوتی است و هر نوع از عسل خواص دارویی خاصی دارد.  عسل علاوه بر مصرف خوراکی در تمامی کشورها به عنوان یک ماده دارویی شناخته می شود و در طب سنتی و طبیعی از جایگاه بالایی برخوردار است. این ماده غذایی از دیرباز در ایران مورد استفاده قرار میگرفته و امروزه نیز بازار عسل تهران و شهرستان ها انواع مختلف این محصول را برای فروش عرضه مینماید. 

بازار عسل تهران | راهنمای خرید عسل مرغوب

بزرگ ترین بازار فروش عسل در تهران

بزرگ ترین بازار فروش عسل در تهرانمسلماً تمامی افرادی که به دنبال خرید عسل هستند علاقمندند محصولی با کیفیت و درجه یک را خریداری نمایند. عسل در فروشگاه های مواد غذایی، هایپر مارکت ها، فروشگاه های بزرگ در تهران بسیار دیده می شود که به عرضه محصولات ارگانیک و طبیعی و توسط تولیدکنندگان بصورت مستقیم می پردازند. همچنین طی سالهای اخیر و با گسترش فروشگاه های اینترنتی انواع عسل در کیفیت های مختلف برای فروش ارائه می گردد. مرکز بازرگانی حاضر یک از بزرگ ترین بازارهای فروش عسل در سطح تهران و شهرستان ها می باشد که فروش این ماده غذایی را در سطح وسیع انجام می دهد. برای خرید اینترنتی عسل طبیعی و ارگانیک و همچنین اطلاع از قیمت به روز انواع عسل از جمله قیمت عسل قنقال، قیمت عسل تغذیه ای، قیمت عسل شکری، قیمت عسل خام و انواع دیگر این محصول می توانید اقدام نمایید.

ویژگی های مرغوب ترین عسل ها چیست؟

ویژگی های مرغوب ترین عسل ها چیست؟عسل با توجه به خواص و ویژگی های تغذیه ای و درمانی بالا متقاضیان زیادی دارد. طیف وسیعی از عسل با کیفیت های مختلف در بازار موجود است. عسل مرغوب و با کیفیت دارای ویژگی های خاصی است که می توان این ویژگی های خاص را به عنوان راهنمای خرید عسل در نظر داشت. از مهم ترین مواردی که در خرید عسل باید به آن توجه نمود موارد زیر است:

 1. عسل مرغوب به این دلیل که حرارت نمیبیتد در بازه زمانی بین یک تا سه ماه شکرک میزند و برخلاف باور عموم شکرک زدن عسل نشانه نامرغوب بودن آن نیست.
 2. عسل با کیفیت روان است و از غلظت کمی برخوردار است. سفتی و غلظت بالا ابدا نشانه ای برای کیفیت عسل نیست. از آنجا که قندهای موجود در عسل طبیعی کوچک مولکول هستند این نوع عسل روان است و براحتی از ظرف خود سرازیر میشود. اما عسل مصنوعی که از تغذیه شکری زنبور حاصل می گردد غلیظ و سفت است.
 3. رنگ عسل خوب از بی رنگ تا قهوه ای تیره را شامل می شود. چرا که بسته به نوع شهد و گلی که منبع تغذیه زنبور هستند رنگ عسل استخراج شده هم متفاوت خواهد بود.
 4. عسل مرغوب اگر در آب سرد قرار گیرد به سرعت منعقد می شود و در اصطلاح خود را میگیرد و غلیظ می شود و این نوع عسل به راحتی در آب سرد حل نمی گردد.
 5. عسل با کیفیت عطر و رایحه ی بسیار خوبی دارد. 

هرچند که به عقیده برخی افراد پیدا کردن و خرید عسل ارگانیک آسان نیست، اما این چنین نیست و با توجه به این نکات می توان عسل مرغوبی را تهیه نمود. 

توزیع کنندگان عسل در کشور

توزیع کنندگان عسل در کشورعسل با توجه به تعداد مصرف کنندگان بالا و کاربردهای متعدد در صنایع تغذیه ای و دارویی توسط توزیع کنندگان بسیاری برای فروش ارائه می گردد. تولید کنندگان گاهی بصورت مستقیم، خود ارائه دهندگان محصولات شان هستند. همچنین نمایندگی های مجاز، بنک داران، هایپرمارکت ها، فروشندگان محصولات ارگانیک و مغازه عسل فروشی از توزیع کنندگان عسل در کشور هستند. همچنین فروشگاه های آنلاین نیز از عمده ترین توزیع کنندگان عسل در کشورند. نمایندگی های فروش نیز فروش انواع عسل را در تهران و شهرستان ها بر عهده دارد. همچنین فروش عسل طبیعی در مشهد و شیراز و سایر شهرستان ها از جمله فعالیت های این نمایندگی ها می باشد. 

فروش فله ای عسل در تهران

فروش فله ای عسل در تهرانعسل علاوه مصرف بصورت میان وعده و یک آیتم غذایی مهم در میان وعده ها و وعده اصلی صبحانه، کاربردهای بسیار زیاد دیگری دارد. در صنعت شیرینی پزی و پخت انواع کیک از عسل استفاده می شود. در تولید و تهیه انواع میان وعده ها و خوراکی ها مانند انواع بستنی ها و ترکیبات حاوی شیر از عسل استفاده می شود. همچنین عسل در تولید انواع معجون ها و شربت های مقوی به کار گرفته می شود. در پزشکی و طب سنتی و درمان های مبتنی بر طبیعت نیز عسل از جایگاه ویژه ای برخوردار است. به دلیل کاربردهای متنوع این ماده غذایی فروش عمده و فله ای این محصول بسیار رایج است و صاحبان صنایع خوراکی و دارویی از عمده ترین متقاضیان خرید عمده این محصول هستند. فروش عمده عسل توسط تولید کنندگان و نمایندگی های مجاز آنها صورت می پذیرد و انواع این ماده غذایی در کیفیت های متنوع برای فروش عرضه می گردد. اگر خریدار عمده عسل در تهران و سایر شهرستان ها هستید می توانید با کارشناسان بخش فروش و سایت های اینترنتی ارتباط حاصل فرمایید. 

تفاوت های عسل مختلف در چیست؟

تفاوت های عسل مختلف در چیست؟واضح است که گل ها از لحاظ شکل، اندازه، رنگ و عطر دامنه ی وسیعی دارند و طبیعتا شهد انواع گل ها نیز متنوع است. عطر و طعم انواع عسل طیفی به وسعت طیف انواع گل ها دارد و انواع گوناگون این ماده غذایی با ویژگی هایی منحصر به فرد درجهان وجود دارد. ترکیبات شیمیایی موجود در انواع عسل بسته به شرایط اقلیمی، نوع پوشش گیاهی، و گونه زنبور عسل متفاوت است. انواع عسل ها با توجه به آیتم های خاص تقسیم بندی می گردند. از مهم ترین آنها به موارد ذیل اشاره می گردد:

 • تقسیم بندی عسل با توجه به منبع شهد گل: در این تقسیم بندی عسل به عسل تک گل و عسل چند گل تقسیم میگردد. در عسل تک گل، شهد از روی یک گل خاص جمع می گردد مانند عسل آفتاب گردان با عسل اقاقیا. اما شهد عسل چند گل از روی چند گیاه جمع می شود مانند عسل میوه یا عسل کوهی.
 • بر اساس زمان تولید: انواع عسل ها بر اساس زمان تولید متفاوت هستند. برخی عسل ها مانند عسل مرکبات بهاره هستند و برخی پاییزه.
 • متناسب با منطقه تولید: عسل هر منطقه از منطقه دیگر متمایز است. عسل دماوند متمایز از عسل ایلام است.
 • بر اساس رنگ: عسل ها بر اساس رنگ هم متفاوت هستند و طیف وسیعی از رنگ ها از  زرد تا قرمز و قهوه ای تیره را شامل می شوند.
 • نحوه تولید و استخراج: بر مبنای نحوه تولید و بهره برداری نیز عسل ها با یکدیگر تفاوت دارند. برخی عسل ها بصورت مایع و شهد به فروش میرسند. برخی بصورت شکرک زده. عسل شان و عسل یا موم هم دو نوع دیگر از انواع عسل هستند. 

کارخانجات فراوری عسل در کشور

کارخانجات فراوری عسل در کشورعسل علاوه بر مصرف بصورت خام و برای مصرف خوراکی بصورت اولیه به اشکال دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در ایران کارخانجات زیادی به کار فرآوری عسل مشغول هستند. به این معنا که با عسل محصولات متنوعی تولید و برای فروش عرضه می گردد. انواع محصولات غذایی مانند ژل های خوراکی رویال، مرباها، شربت ها و مارمالادها توسط عسل تولید می شوند. همچنین محصولات دارویی و درمانی نیز توسط عسل تهیه می گردد. انواع شربت ها، کرم ها و پمادهای درمان کننده زخم و سوختگی از عسل تهیه می شوند. کالاهای آرایشی و بهداشتی مانند شامپوها، کرم های مرطوب کننده و ژل ها نیز از عسل ساخته می شود و اثرات مثبت آن ثابت شده است. 

موارد استفاده عسل

موارد استفاده عسل عسل علاوه بر کاربرد به عنوان میان وعده و تغذیه ای مناسب در وعده اصلی صبحانه کاربردهای و موارد استفاده دیگری دارد. از جمله موارد استفاده از عسل می توان موارد زیر را نام برد:

 1. امروزه در اکثر شربت های خوراکی که به عنوان میان وعده استفاده می گردد به جای شکر و قند که دارای عوارض بسیاری است از شکر استفاده می گردد.
 2. در قنادی ها برای تهیه انواع شیرینی و کیک از انواع عسل استفاده می شود.
 3. در تهیه و تولید مارمالادها از عسل استفاده می گردد.
 4. در تولید انواع مرباها از این مادع غذایی استفاده میشود.
 5. در تولید نوشابه های طبیعی، محصولات مرتبط با شیر مانند نوشیدنی شیر و عسل، غذاهای مالیدنی روی نان و حبوبات صبحانه از عسل بهره برداری می شود.
 6. در اکثر نقاط آفریقا، عسل در پروسه تخمیر برای تهیه آب آشامیدنی به کارگرفته می شود. 
 7. عسل برای درمان بیماری هایی چون عفونت گلو، درمان زخم های عفونی و بیماری های دهان و دندان استفاده می شود. 
 8. یکی از ترکیبات اساسی در تولید و تهیه انواع شربت های دارویی و سرکه ها عسل است.
 9. در تولید و پخت انواع غذاها و دسرها از عسل استفاده می شود.  
 10. عسل در تولید انواع محصولات آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد و انواع کرم ها و ژل های شاداب کننده پوست، ضد لک و نرم کننده از عسل تولید می شود.

مرجع بزرگ خرید و فروش عسل در کشور

مرجع بزرگ خرید و فروش عسل در کشورمرکز بزرگ خرید و فروش بسیاری در کشور به منظور خرید و فروش عسل در سطح کشور مشغول به فعالیت می باشد. در این مراکز عسل را خریداری کرده و ضمن کاهش واسطه بین تولید کنندگان و خریداران، امکان عرضه و خریداری محصولاتی مرغوب را برای خریداران فراهم می آورد. در این مرکز فروشگاهی انواع عسل تولید داخل با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می گردد. خریداران عسل در تهران و شهرستان ها می توانند برای خرید انواع عسل و خرید عسل در استان های مختلف مانند خرید عسل طبیعی در شیراز و خرید عسل طبیعی گون و انواع دیگر این ماده غذایی با گروه بازرگانی این مراکز همراه باشند. همچنین در این مرکز، تبلیغ عسل طبیعی و ارگانیک انجام می پذیرد.

بسیاری از این مراکز با تبلیغ جمله عسل شما را خریداریم، عسل های مرغوبی را در نقاط مختلف کشور تهیه و عرضه می کنند.

فروش عسل در بسته بندی های مختلف

فروش عسل در بسته بندی های مختلفعسل بنا بر کاربردهای مختلف برای مصارف مختلفی استفاده می شود و به همین دلیل در بسته بندی های گوناگونی عرضه می شود. عسل هایی در بسته بندی های کوچک عموماً برای هتل ها و بیمارستان ها و رستوران ها آماده می شوند. این نوع پکیج بندی یک نفره است. نوع دیگر بسته بندی عسل در شیشه های کوچک و ظروفی با سایز متوسط است که برای مصارف خانگی استفاده می شود. همچنین این بسته بندی ها برای مصارف قنادی ها مورد استفاده قرار می گیرد. بسته بندی هایی در سایز های بزرگتر برای کارخانجات تولید مواد و محصولات غذایی به کار گرفته می شود. مرکز فروشگاهی اینترنتی به عنوان بازار عسل فروشان تهران فروش عسل در بسته بندی های مختلف بصورت آنلاین را در دستور کار قرار داده است و برای رفاه حال هموطنان عزیز انواع این محصول را با بهترین کیفیت عرضه می دارد. 

خرید عسل زیر قیمت بازار

خرید عسل زیر قیمت بازاربا توجه به کاربردهای غذایی و دارویی بسیار فراوان عسل در صنایع غذایی، دارویی و برای مصارف خانگی، این ماده غذایی پر خاصیت از مصرف کنندگان فراوانی برخوردار است. در خرید انواع عسل علاوه بر کیفیت محصول و طعم و عطر آن، یکی از آیتم های مورد توجه قیمت آن است. قیمت عسل ۹۷ پایین تر بوده است و نوسانات بازار جهانی موجب شده است که قیمت این ماده غذایی بصورت جهانی با نوساناتی همراه باشد. در سال های اخیر قیمت عسل در ایران و قیمت عسل در ترکیه و کشورهای مشابه با افزایش اندکی همراه بوده است. خریداران خانگی و صاحبان صنایع غذایی برای خرید انواع عسل زیر قیمت بازار می توانند با راه های ارتباطی موجود در سایت اینترنتی تماس حاصل فرمایند. همچنین برای خرید انواع عسل در شهرستان ها با قیمت مناسب و کیفیت مرغوب می توانید از طریق مرکز فروشگاهی و مراکز فروش اینترنتی اقدام نمایید. 

لیست قیمت عسل در کشور

لیست قیمت عسل در کشورانواع عسل با توجه به آیتم هایی چون فصل برداشت، نوع شهد، نوع تغذیه، غلظت و رنگ و در نهایت کیفیت و مرغوبیت دارای قیمت های متفاوتی است. برخی باورهای اشتباه درباره عسل موجب شده است که مصرف کنندگان گمان کنند که عسل مرغوب دارای رنگ قهوه ای  و تیره و غلظت بالایی است. اما در واقع این چنین نیست. روان بودن و یا بی رنگ بودن عسل هرگز دلیلی بر کیفیت پایین آن نخواهد بود. قیمت عسل هر منطقه نیز با منطقه دیگر متفاوت است. برای مثال در کشور ما عسل دماوند و کوهرنگ قیمتی تر از عسل مناطق دیگر هستند. برای استعلام قیمت به روز عسل و کسب مشاوره در زمینه خرید این ماده غذایی پر ارزش می توانید با کارشناسان فروش و سایت های اینترنتی معتبر ارتباط برقرار کنید.

برند های معروف تولید کننده عسل در کشور

برند های معروف تولید کننده عسل در کشوردر کشور ما با توجه به اقلیم مناسب و آب و هوای متنوع و در اصطلاح چهار فصل تولید کنندگان بسیاری در شهرهای مختلف مزارعی را برای تولید عسل اختصاص داده اند. پوشش گیاهی متنوع و طبیعت غنی ایران نیز موجب شده است که عسل تولیدی کشور ما از کیفیت بالا و مرغوبیت عالی برخوردار باشد. برندها و شرکت های تولید کننده مواد غذایی بسیاری نیز به تولید عسل مشغول هستند. عموم تولیدی های عسل در شهرهای تهران، دماوند، تبریز، کوهرنگ، اصفهان، گیلان و ایلام مشغول به فعالیتند و محصولی با کیفیت در انواع طعم ها و عطرها مانند عسل گون، عسل اقاقیا و عسل مرکبات را ارائه می نمایند. 

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

عسل مرغوب

عسل مرغوب در تهران با بهترین قیمت

عسل مرغوب در تهران با بهترین قیمت توانسته است بازار ایران را ساپورت نماید. حجم …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري